Leading for growth Ray Davis, Alan Shrader

Leading for growth to książka, którą powinien przeczytać każdy zarządzający bankiem, a zwłaszcza bankiem spółdzielczym. To niesamowita opowieść snuta przez Panów Davisa i Shradera na temat tego jak innowacyjny i niesztampowy styl przewodzenia pierwszego z Nich doprowadził do wytworzenia się nieprzeciętnej kultury organizacyjnej w Umpqua Banku (USA), która w ostateczności doprowadziła do jego wzrostu i rozwoju.

W 1994 roku był to nieduży lokalny bank zatrudniający około 80 osób i dysponujący 6 placówkami bankowymi. W ciągu kolejnych 20 lat pod rządami Ray’a Davisa zatrudnienie wzrosło do ponad 2400 osób, a liczba placówek przekroczyła 200. Bank stał się wzorem dla naśladowania dla innych instytucji finansowych działających w Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko. W branży Umpqua Bank stał się fenomenem. Dowodem na to, że można łączyć rozwój banku z zachowaniem jego lokalnego charakteru i indywidualnego podejścia do klientów. W 2007 roku magazyn Fortune umieścił Umpqua Bank pierwszy raz na liście “100 Best Companies to Work For” (Bank znajduje się na niej w każdej kolejnej edycji).

Leading for growth
R. P. Davis, A. Shrader, Leading for growth, A Willey Imprint, San Francisco 2007

Kim jest zatem Ray Davis? To pionier zmian w bankowości, który zrewolucjonizował to jak bank wygląda, działa i jak jest odczuwany przez klientów. Został wyróżniony przez Wall Street Journal, The New York Times, Fast Company, BusinessWeek, Business 2.0, Newsweek i CNBC. W 2005 roku został uznany za jednego z 25 najbardziej wpływowych ludzi w amerykańskiej bankowości.

A co znajdziemy w książce? Od razu na sam początek ostrzeżenie, to nie jest książka o bankowości, finansach, kredytach, depozytach i ryzyku to książka o budowaniu silnej i wyrazistej kultury organizacyjnej, a bankowość jest tu tylko tłem. Nie znajdziesz w niej szeregów liczbowych, produktów bankowych i schematów organizacyjnych. Zamiast tego Ray Davis wskazuje na kluczowe elementy, które decydują o ciągłym wzroście i rozwoju przedsiębiorstwa, niezależnie, czy jest to bank, międzynarodowa korporacja, czy też lokalny sklep. Zasady pozostają te same: bliski kontakt z klientem, ciągła innowacyjność, budowanie marki i silnej kultury organizacyjnej, a przede wszystkim uczciwość i konsekwencja w działaniu.

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, pełna przykładów i anegdot z życia banku, w tym historia wyjaśniająca kulisy powstania słynnej wizji banku („Bycia najwspanialszym bankiem na świecie”).

To książka adresowana do wszystkich przywódców, którzy muszą zmierzyć się ze zmianami, lub chcą wprowadzić zmiany, które doprowadzą ich organizację do sukcesu. I jak wspomniałem na początku to obowiązkowa pozycja książkowa dla zarządzających bankami spółdzielczymi.

Ocena:

Wartość merytoryczna: wysoka wartość merytoryczna

Przystępność treści: treść przedstawiona w sposób przystępny

Sposób prezentacji treści: przeciętny poziom edytorski

Średnia cena: 155,00 zł

Ocena końcowa: warto przeczytać, nie będziesz żałował poświęconego na nią czasu

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nawigacja
Inline
Inline