15 pomysłów na wypromowanie nowej placówki bankowej

Banki zazwyczaj otwierają nową placówkę bankową i udają, że była tam od zawsze. Zamieszczając co najwyżej w lokalnej prasie informację o nowej placówce lub umieszczają gdzieś plakat lub bilbord.

Otwarcie nowej placówki powinno być radosnym świętem i zapaść członkom lokalnej społeczności na długo w pamięci. Oto 15 pomysłów na ciekawą promocję nowej placówki bankowej:

 1. Spontaniczne akty uprzejmości – na 3 – 4 tygodnie przed otwarciem nowej placówki wyślij w jej okolice anonimową grupę dokonującą drobnych aktów uprzejmości. To może być opłacenie za kogoś rachunku za benzynę, zafundowanie obiadu strażakom z lokalnej remizy, wręczenie biletów do kina lud do teatru przechodniom, złożenie datków na lokalną instytucję charytatywną, zakup książek do lokalnej biblioteki, pomoc w przeprowadzce lub w pracach przydomowych. Pamiętaj aby grupa była oznaczona w wyróżniający się sposób, ale pozostała anonimowa, czyli w żaden sposób nie informowała, że działa na zlecenie banku. Dopiero w dniu otwarcia placówki powinno okazać się kto wspierał ich działalność. Zobacz przykład udanych promocji tego typu na The Financial Brand.
 2. Rozdawaj za darmo pieniądze na ulicy – wiele przedsiębiorstw rozdaje próbki swoich towarów, dlaczego nie może robić tego bank? Przy okazji możesz wręczyć do każdego rozdawanego banknotu ulotkę z informacją o nowej placówce bankowej. Warto przy tym zabrać kamerę i rejestrować całe wydarzenie. Nagranie będzie można potem wykorzystać w telewizji lub w marketingu internetowym.
 3. Drzewo z pieniędzy – zobacz jak zrobił to Summit Credit Union.
 4. Stwórz nietypową wystawę okienną placówki bankowej – możesz na przykład wykleić całą witrynę portfelami, czy drobnymi monetami, które przechodnie będą mogli odklejać. Wraz ze znikającymi portfelami/monetami powoli będzie odsłaniała się spod nich informacja o zaletach korzystania z twojego banku. Tutaj przykład bilbordu wyklejonego monetami przez ING Direct. Możesz w oknie umieścić podest, a na nim magika, który będzie robił sztuczki, mima, może kolejkę elektryczną, która będzie mijała po drodze placówki innych banków, a zatrzyma się dopiero na stacji z nazwą twojego banku. Możesz też zamieścić w oknie wielki licznik, który będzie wyświetlał informację o liczbie zadowolonych klientów obsłużonych od momentu otwarcia placówki.
 5. Wyślij pod losowo wybrane adresy bukiety kwiatów z informacją o otwarciu nowej placówki bankowej.
 6. Rozmieść w newralgicznych miejscach (o najwyższym natężeniu ruchu) rzucające się w oczy bilbordy. Zwykła informacja o nowo otwartej placówce utonie w gąszczu innych reklam. Wyróżnij się. Jak? Patrz punkt 15.
 7. Wyślij w okolice nowo otwieranej placówki osoby z poczęstunkiem. Latem niech to będą zimne napoje i lody (słynna już ciężarówka z lodami Umpqua Banku), a zimą z kawą i ciastkami. Bierz przykład z Magdaleny Gessler.
 8. Jeżeli w okolicy nowo otwieranej placówki masz już klientów to wyślij do nich nietypowe podziękowania za to, że są klientami twojego banku i załącz do nich informację o nowo otwieranej placówce. Nie wysyłaj przypadkowo gadżetów reklamowych – to nie są nietypowe podziękowania.
 9. Umieść w placówce akwarium ze złotą rybką i zwróć się do lokalnej społeczności z prośbą o pomoc w jej nazwaniu. Dla zwycięskiej nazwy możesz przewidzieć nagrodę. Na przykład wycieczkę do oceanarium dla całej rodziny.
 10. Niech otwarcie placówki będzie lokalnym świętem. Sprowadź komika, orkiestrę, magika, didżeja. Rozdawaj darmowe jedzenie, pieniądze i firmowe gadżety. Zorganizuj konkursy. Zaproś lokalną prasę, radio i telewizję.
 11. Przeprowadź strajk przed jeszcze nie otwartą placówką z żądaniem przyspieszenia prac i umożliwieniem korzystania z jej usług.
 12. McDonalds od czasu do czasu rozdaje kupony rabatowe. Roześlij do klientów podobne kupony upoważniające ich do dokonywania tańszych lub darmowych przelewów, do założenia lokaty z wyższym oprocentowaniem, do prowadzenia rachunku za 0 zł, do skorzystania z kredytu z niższym oprocentowaniem, itp.
 13. W lokalnej prasie i radiu zamieść reklamy budujące napięcie związane z otwarciem nowej placówki: „Wypatruj znaków.” „Nadchodzi nowa era.”. Tego typu reklamie musi towarzyszyć kampania w terenie powinny pokazywać się powoli bilbordy, na ulicy mogą pojawić się anonimowe grupy dokonująca drobnych aktów uprzejmości lub rozdające darmowy poczęstunek.
 14. Połącz otwarcie placówki z akcją na rzecz lokalnej organizacji charytatywnej.
 15. Poszukaj pomysłów na nietypową promocję w firmach z innych branż, szukaj w Internecie, śledź popularne blogi poświęcone marketingowi i bądź otwarty. Nikt nie zwraca uwagi na nudne reklamy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nawigacja
Inline
Inline